Tradícia pestovanie vína v Poľsku

Vinohrad bol upravovaný už v stredoveku, čo potvrdzujú vykopávky v okolí Wawelu, odhadované archeológiou IX storočie nášho.letopočtu. viac

Vinohrad bol upravovaný už v stredoveku, čo potvrdzujú vykopávky v okolí Wawelu, odhadované archeológiou IX storočie nášho.letopočtu. Do Poľska sa dostala úprava vínnej révy s príchodom kresťanstva, a za priekupníkov vinárstva sa považujú rády benediktínov a cysterisiánov. V hospodárstvach popri kláštoroch upravovali vinohrad najmä pre liturgické potreby. Do lokality Malopoľska vínna réva dorazila z veľkej moravy. V južnej časti Poľska jedným z najdôležitejšíchjednym centier vinárstva bolo tyniecke opáctvo.V neskoršom čase vinice povstávali taktiež pri nemocniciach, nakoľko víno bolo považované za liek na mnohé choroby. Vinárstvo svoj vrchol rozvoju na teréne poľska pripadá na  XIV-XV storočie, keď víno predstavovalo dôležitú obchodnú komoditou a pestovaním vinohradu sa zaoberali taktiež mužy. Zväčšil a pocrch úprav, vzrástla konzmacia a zapotrebovanie vín na úroveň porovnateľn´´u s konzumáciou piva.

V XVI storočí nastúpil regres v produkcií vína, čo spôsobil dovoz lacnejších vín z južnej európy a nástupom chladných zím. Zavírovaná historicky, vojnovýni  nápadmy spôsobili v XVII storočí úpadok poľských viníc a tradície pestovaniia vína ako takej. Dávnu slávu pripomínajú len názvy oblastí: Winnica, Winiary, Winna Góra, Moszczenica, ako aj winne grona v herbach. V posledných rokoch pozorujeme v poľsku renesanciu vinárskej tradície, a to najmä v regiónach Podkarpatských a  Małopolsce. Je to spojené okrem iného aj s veľkým množstvom svahov, ktoré spľňajú nároky vinohradu, priazdnivými klimatickými podmienkami a úpravou zeminy, záujmom spoločnosti o vinársku kultúru, vyhľadávaním nových zdrojov príjmu poľnohospodárstva, zoznamovaním sa s novými metódami úpravi vinohradu a v neposlednom rade aj vďaka početným návštevám južných európskzch vinć a školeniam, dostupnosťou všemožných drhov vinnej révy, vzrastom a edukáciou samotného spotrebiteľa o uzdravovacích schopnostiach vína, ako aj zmeny kultúry vína. Nekonzumujeme víno z dôvodu pocitu efektu alkoholu, ale začíname mu viacej ozumieť, tešiť sa jeho chuťou, začíname registrovať vzhľad-výzor vína a jeho vôňu. Je to mok, ktorý spája ludí, vyvoláva úsmev na tvári a má priazdnivý vplyv na naše zdravie. 

 

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie