Med

Med je prírodný včelí produkt, ktorý sa používa v potravinárstve, farmácii, kozmetike a v domácom prostredí. Má množstvo liečivých účinkov, je zdrojom energie, obsahuje minerálne látky a stopové prvky, sacharidy, bielkoviny a 13 druhov aminokyselín. viac

Ľudia, ktorí veria v silu prírody, s obľubou užívajú med ako sladidlo, pochúťku či liečivý zázrak. Med je produktom včely medonosnej (apis mellifera), ktorá produkuje aj vosk, peľ, jed a vyhľadávanú materskú kašičku.

 

Významné zloženie medu

Za vzácnosťou medu sa skrýva jeho zloženie. Obsahuje 30 až 35 % hroznového cukru, 35 až 40 % ovocného cukru, 2 až 10 % iných sacharidov, 2 až 12 % dextrínov, 0,1 až 0,5 % bielkovín, 0,1 až 0,3 % minerálnych látok (vitamíny, éterické oleje atď.), 18 až 22 % vody. Je zdrojom 13 druhov aminokyselín. Jeho zloženie závisí najmä od zmesi kvetov, lokality, v ktorej rástli, obdobia, sezóny a jednotlivých včelstiev, ktoré ho zbierali. Vďaka jednoduchým cukrom je med ideálnym zdrojom energie a obsahuje pre človeka významné minerálne látky a stopové prvky ako železo, meď, zinok a iné.

 

Liečivý zázrak

Med je obľúbený najmä vďaka jeho liečivým účinkom. Už v minulosti sa užíval pri zápaloch horných dýchacích ciest, ako sladidlo do pľúcnych čajov, pri zápale hrdla a priedušiek, s rozmixovanou cibuľou proti kašľu. Odporúča sa pri ochorení pečene, zápaloch žlčníka, na ľahšie poranenia, popáleniny, preležaniny, má dezinfekčné účinky. Stopové minerály, hlavne železo a meď sú dôležité pre zvýšenie hemoglobínu v krvi. Posilňuje imunitný systém, zabraňuje nervozite a nepokojnému spánku. Zlepšuje krvný obeh a využíva sa aj v kozmetike a pri rôznych kožných ochoreniach. Hovorí sa, že jedna lyžička medu má takú výživovú hodnotu ako dve slepačie vajca.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!