zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Białka Tatrzańska – Termy Bania

Termy Bania v obci Białka Tatrzańska je komplex bazénov s termálnou vodou s celkovou dĺžkou toboganov v exteriéri skoro 300 m. V krásnom horskom prostredí predstavuje tento komplex ideálne miesto pre rekreáciu a oddych pre celú rodinu. viac

Białka Tatrzańska – dedinka založená v 17. storočí, za panovania kráľa Vladislava IV z rodu Vasa. K obci patrili lesné majetky v Tatrách, napríklad okolie Morského Oka a Wołoszyna. Okrem poľnohospodárstva sa obyvatelia venovali pastierstvu a v 18. a 19. storočí sa preslávili ako veľmi dobrí kožušníci, ktorí vyrábali farbené białczańské kožuchy preslávené na Podhalí a Spiši. Pôvodný názov obce bol "Nowa Białka" – odtiaľ sa berie aj priezvisko Nowobielski, pravdepodobne zakladateľ obce. V súčasnosti je obec Białka Tatrzańska jednou z najatraktívnejších horských obcí, najmä v zime. Nachádzajú sa tu tri veľké lyžiarske strediská.

Termálne kúpalisko Termy Bania v obci Białka Tatrzańska je komplexom siedmich bazénov s termálnou vodou, ktoré sú vybavené zariadeniami na hydroterapiu a bioregeneráciu. Vonkajšie tobogany majú celkovú dĺžku skoro 300 m. Toto zariadenie leží v peknom horskom prostredí a predstavuje ideálne miesto na rekreáciu a odpočinok pre všetkých.

V zariadení je vyčlenená tzv. hlučná zóna určená najmä deťom, mládeži a rodinám s deťmi a tichá zóna s pokojným, intímnym charakterom. Hlučná zóna, to nie sú iba možnosti pre milovníkov silných zážitkov, ale aj pre tých, ktorí si chcú trochu oddýchnuť. V rekreačnom bazéne je pripravená jaskyňa s gejzírom, masážne lavice, perličková časť, denný gejzír a vodopád – to všetko vo vode s teplotou 32-34°C. Tichá zóna je určená pre tých, ktorí hľadajú pokoj a uvoľnenie, chcú využiť hydroterapeutické vybavenie, ktorým je táto časť objektu veľmi dobre vybavená.

Komplex moderných vnútorných i vonkajších bazénov s celoročnou prevádzkou ponúka v tzv. hlasnej zóne napríklad:

Pre najmenších - bazén napájaný vodou s teplotou 32-34°C, čo zabezpečí pohodlie aj pre tie najvyberavejšie deti. Okrem toho vodný chrlič, mini tobogan, jódovú fontánku a dáždnik a veľa interaktívnych hračiek na vo vodnom detskom ihrisku.Pre mládež a dospelých sú pripravené atrakcie v hlavnom bazéne: vodný kolotoč, ihrisko pre skupinové hry, lanová dráha, lezecká stena, vodné striekačky a kaskády a široký tobogan a umelú vlnu.Pre mládež a dospelých, ktorí by si chceli trochu oddýchnuť, je v rekreačnom bazéne pripravená vo vode s teplotou 32-34°C jaskyňa s gejzírom, lavička na masáž, nafukovacie ležadlá, gejzíry vyvierajúce z dna a vodopád.Päť vaní jacuzzi s cirkuláciou geotermálnej vody.Tri vonkajšie tobogany: Anaconda – s dĺžkou 120 m, Pontonowa – s dĺžkou 100 m a rýchla Turbo slide – s dĺžkou 75 m

Špeciálne oddelená „Tichá zóna” obsahuje:

Bazén č. 1 s dlhým brehom, spojený s vonkajšou časťou, vybavený vodnými atrakciami rehabilitačného charakteru: vodné a nafukovacie ležadlá, bočná a dolná vodná masáž, sedadlá s vzduchovými dýzami, kaskády, vodopády atď. termálna voda s teplotou 40°C, teplo, príroda, liečivé vlastnosti a tatranská panoráma.Bazén č. 2 rehabilitačného charakteru, vybavený zariadeniami typu: vodné a nafukovacie ležadlá, bočná a dolná vodná masáž, sedadlá s vzduchovými dýzami, kaskády, vodopády atď. a so zabudovanou vaňou jacuzzi.Jacuzzi s teplotou vody 32-34°C doplňuje ponuku na relax.

Ponuku dopĺňa päť rôznych typov sáun (parná sauna, suchá sauna s rozdielnymi teplotami a vlhkosťou, s relaxačnou kabínou a infračerveným žiarením UVB a UVC), bazén s teplotou do 36°C, bazén so studenou vodou, ktorá ochladzuje vodu určenú na plávanie na teplotu do 24°C, špeciálne trysky, lavice s kaďami na močenie nôh a bar SAUNARIUM – to všetko na celkovej ploche viac ako 1000 m2.

Po teplom kúpeli môžete prejsť na terasu s vonkajšou záhradou – miestom pre relax a kontempláciu pri očarujúcich krásach vysokotatranskej panorámy.

Text obsahuje informácie z internetových stránok: www.termabania.pl www.termynapodhalu.pl www.tatrzanskieatrakcje.pl

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie