zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Bukowina Tatrzańska – Termy Bukowiańskie

Termy Bukowiańskie sú relaxačné, liečebné a rehabilitačné centrum v tichom prostredí obklopenom lesmi, s krásnym výhľadom na hory. Termálny komplex má 12 bazénov s teplotou vody 28-36°C. viac

Bukowina Tatrzańska je jednou z najznámejších horských destinácií v Poľsku. Leží v Spišsko-Gubałowskom pohorí, v nadmorskej výške 850-960 m a existuje už skoro 400 rokov.

Termy Bukowiańskie sú miestom zábavy pre celú rodinu, liečebným a rehabilitačným centrom v tichom prostredí obklopenom lesmi a s pekným výhľadom na hory. Na ploche 4 ha sa nachádza 12 bazénov (6 v interiéri a 6 v exteriéri), s termálnou vodou s teplotou 28-36°C. Toto zariadenie ponúka veľa atrakcií pre deti a mládež, okrem iného tobogany a špeciálne plavárne pre najmenších. V areály je aj 8 sáun, napr. rímska, fínska, goralská, kvetová, infrasauna. Reštaurácia ponúka chutné jedlá vrátane regionálnych špecialít.

V ponuke zariadenia sa nachádza:

Plavecký bazén (vonkajší) pre dobrých plavcov – s teplotou vody 30 - 36°C a hĺbkou 1,5 m Skalná jaskyňa a vonkajší bazén - s teplotou vody 28 - 36°C a hĺbkou 1,3 m.Rekreačný bazén s teplotou vody 30 - 36°C a hĺbkou 1,35 m.Hydromasážny bazén s teplotou vody 30 - 36°C a hĺbkou 1,3 m.Bazén s teplotou vody 30 - 36°C a hĺbkou 1,3 m.Detské bazény s teplotou vody 30 - 36°C a hĺbkou 0,4 m.Detský bazén s teplotou vody 30 - 36°C a hĺbkou 0,7 m.Rekreačný vonkajší bazén s teplotou vody 30-36°C a hĺbkou 1,2m.

Termy Bukowiańské okrem toho ponúkajú tobogan s dĺžkou 100 m, hydromasážne zariadenia a niekoľko rôznych typov sáun.

Termálna voda získavaná z vrtu v Bukowine Tatrzańskej je síranovo-chlóridová, vápenato-sódna, s mineralizáciou 1,5g/dm3. Vďaka špecifickej mineralizácii, unikátnemu zloženiu prvkov, nízkej zásaditosti a liečivej tvrdosti je dokonalým liečebným a rehabilitačným centrom. Zdravotne dôležité zložky, ktoré obsahuje termálna voda: sodík (Na), vápnik (Ca), chlór (Cl), draslík (K), síra (S), magnézium (Mg) a chróm (Cr).

Kúpanie v takto mineralizovanej termálnej vode veľmi vhodne vplýva na ľudský organizmus. Zlepšuje najmä psychický komfort, znižuje stres, stabilizuje nervový systém, vďaka čomu sa človeku vráti vnútorný pokoj, zlepšuje celkovú psychofyzickú kondíciu a chráni pred chorobami ako Parkinsonova a Alzheimerova choroba. Eliminuje srdcové choroby, stabilizuje tep, lieči ochorenia obehovej sústavy, znižuje obezitu a eliminuje nespavosť. Táto voda regeneruje hormóny v organizme, výrazne zlepšuje látkovú výmenu, pomáha pri bolestiach hlavy a kĺbov a významným spôsobom skracuje rekonvalescenciu po operáciách a ochoreniach.

Dokonalo rozvinutá turistická základňa, vynikajúce podmienky na lyžovanie a neďaleké hory spolu s jedným z najmodernejších vodných svetov v Európe a najväčším v Poľsku, umožnia všetkým návštevníkom Bukowiny Tatrzańskej aktívne si oddýchnuť počas celého roka.

Text obsahuje informácie z internetových stránok: www.termabukowina.pl www.termynapodhalu.pl www.tatrzanskieatrakcje.pl

 

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie