zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Zakopane – Aquapark

Aquapark Zakopane je komplex krytých bazénov a otvoreného geotermálneho bazénu určený na rekreáciu. Leží na úpätí poľských Tatier a obohacuje ponuku „hlavného horského mesta” v Poľsku.

viac

Zakopane vzniklo na základe privilégia vydaného Štefanom Batorym v roku 1578 a v roku 1670 ho potvrdil Michal Wiśniowiecki. Názov pochádza zo slova klčovisko a prvotne znel Za Kopane. V 17. storočí mala táto dedinka 43 obyvateľov spolu s priľahlými osadami (Olcza a Poronin), v 18. storočí bola v časti Kuźnice založená železná huta, ktorá bola v 19. storočí najväčšou metalurgickou fabrikou v Galícii. Skutočný rozkvet Zakopaneho sa spája s klimatickými podmienkami tohto miesta, ktoré popularizoval Tytus Chałubiński. V roku 1933 sa Zakopane stalo mestom. Súčasné Zakopane leží na úpätí najvyššieho poľského pohoria – Tatier. Je sídlom administratívnej jednotky Starostwo Tatrzańskie a poľským centrom horskej turistiky a zimných športov.

Aquapark Zakopane je rekreačné zariadenie s niekoľkými krytými rekreačno-plaveckými bazénmi a vonkajším otvoreným geotermálnym bazénom s celkovou plochou vody 1361 m2. V bazénovej krytej časti sa nachádza: rekreačný bazén, rekreačno-plavecký, „divá rieka”, detský bazén. Geotermálny rekreačno-plavecký bazén je vo vonkajšej otvorenej časti.

Rekreačno-plavecký bazén (384,5 m2) má dĺžku 25 m a hĺbku 130 - 150 cm, voda v ňom má teplotu 30,5oC. Ideálny na plávanie. Má tri osobitné plavecké dráhy. Rekreačná časť bazénu má vodné chrliče.

Rekreačný bazén (282,1 m2) s teplotou 30,5oC je vybavený hydromasážou, vrátane vodných chrličov, kaskád a vodných ležadiel. Je ideálny na rekreáciu a hry pre celú rodinu.

Geotermálny otvorený vonkajší rekreačno-plavecký bazén (390,8 m2) s teplotou 30,5oC. Z bazéna môžete obdivovať štít Giewont a celé pohorie Západných Tatier. Na opačnej strane je prekrásny výhľad na vrch Gubałówka a jeho okolie.

V aquaparku je tiež detský bazén s teplotou 33oC. Doplnením bazénov je 6 jacuzzi vaní s teplotou 36oC. Okrem toho je aquapark vybavený 2 toboganmi s rýchlosťou do 26 km/h (zelený s dĺžkou 166,5 m a výškovým rozdielom 16,7 m a červený - dĺžka 106 m a výškovým rozdielom 12 m) a 3 inými šmýkačkami (jedna s dĺžkou 26 m a prevýšením 2,3 m; dve s dĺžkou 10 m a prevýšením 4,3 m).

Neopakovateľné dojmy a skvelú zábavu poskytuje ďalšia nevšedná atrakcia "Divá voda" (vodná plocha 139,8 m2 ). Voda tečúca v zvlnenom koryte pripomína prirodzený tok horského potoka.

Aquapark Zakopane je vybavený regeneračnými procedúrami:

Fínska sauna - tep. 96 - 100oC / vlhkosť: 1 - 20%,Soľná sauna - tep. 30 - 40oC / vlhkosť: 60 - 80%,Biosauna - tep. 65oC / vlhkosť: 35%,Ľadová kabína - tep. 10 - 15oC / vlhkosť: 45 - 55%,Parný kúpeľ a relaxačná izba (slnečná lúka).

Rozšírená ponuka Aquaparku Zakopane:

Kolkáreň BOWLING (americké kolky) plne automatizovaná. Každá z piatich dráh má vlastný monitor s priebežne sa zobrazujúcimi výsledkami.Fitness Club s ponukou bohatého programu: Spinning, Step, Aqua Aerobic, Body Art, Step & Shape.Plavecké kurzy pre začiatočníkov i pokročilých, potápačské kurzy.

Aquapark je držiteľom certifikátu „Bazén pre najmenších”.

Text obsahuje informácie z internetových stránok: www.termynapodhalu.pl www.termynapodhalu.pl www.tatrzanskieatrakcje.pl

 

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie