zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Na Borovicovej Poľane v Niedzicy

Ukazuje sa odtiaľto rozprávkový výhlad – na zámok v Niedzicy a na Pieniny. Vedľa priehrady na Sromovieckom Jazere sa rozprestiera rekreačná oblasť Borovicová Poľana. A tam staré a nové drevené stavby. viac

Na teréne Poľany sa nachádzajú tri historické objekty drevenej architektúry zo Spiša a Podhalia: šľachtický dom z Gryvaldu z XVII alebo XVIII storočia, vila, ktorá sa volá „Spišská Chata” z XIX storočia z Nižných Lapš a budova ktorá povstala spojením víl z Kir a z mlyna z Čierneho Dunajca. Tieto miesta sú zachované v atmosfére tradície a kultúry týchto terénov.

Interiéry boli prispôsobené na hotelové a gastronomické ciele, preto objekty na Poľane sú ideálnym miestom na trávenie voľných dní. Okrem chát sa tu nachádza veľa atrakcií. Môžeme si oddýchnuť pri grile a nabrať sily. Pre tých, ktorí majú radi pohyb – je tu ihrisko na volejbal a požičovňa bicyklov! Niečo pre seba tu nájdu aj turisti, ktorí sú pripravení aktívne tráviť čas ako aj tí, ktorí vyhľadávajú možnosti pokojného oddychu. Miesto je výbornou základňou na pešiu turistiku a cykloturistiku. Pre amatórov vodných športov sa tu nájdu rôzne atrakcie pri blízkom Čorštínskom Jazere. A v zime Borovicová Poľana ponúka svoje lyžiarske vleky a vozenie sa na koči. Neváhajte ani chvíľku, pobaľte si tašku a zerezervujte miesto!

Zarezervujte si miesto v chalupe alebo v kampingu. Borovicová Poľana je vhodná pre turistov, ktorí sa pohybujú kampingovými autami alebo autami s prívesmi. Moderné sociálne zariadenie, možnosť využívať fínsku saunu, toto všetko vplýva na pohodlie, ktorého si v Poľane užijete dostatok.

Chcete zorganizovať regionálnu besedu s pečenim barana a počuvať pri tom naozajstnú horalskú skupinu? Lepšie ako Borovicovú Poľanu ste si nemohli vybrať!

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!