zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Blúdna Pani na Malom Vaveli (Mały Wawel)- renesančný zámok Malý Vavel (Mały Wawel) v Suchej Beskydskej (Sucha Beskidzka)

Tunajšia oblasť a jej hlavné mesto, Suchá Beskydská (Sucha Beskidzka). Značky nás navádzajú na „Vavel“ (Wawel)...Myslíte, že sa pomýlili cestári, keď umiestňovali informačné tabule? Alebo je to dlhý objazd do Krakova? Ale nie! viac

Malý Vavel (Mały Wawel), renesančný zámok v Suchej Beskydskej (Sucha Beskidzka), sa už v roku 1554 zaviazal k tomu, že vyrastie do dnešnej krásy. V tom obdoí bol iba obranným dvorom a všetko sa to podarilo vďaka láskavosti a majetnosti jeho nasledujúcich majiteľov.

Krásu tohto zámku ocenili už mnohí architekti a umelci a tiež aj hľadači dobrodružstiev, pre ktorých sa stretnutie s jednou Dámou stalo priam posadnutosťou.

Konkrétne, podľa legendy, na nádvorí sa v bližšie neurčnom čase objavuje postava Anny Konstancie Veľkopoľskej (Anna Konstancja Wielkopolska), tvrdej panovníčky. Prechádza sa po svojom niekdajšom majetku a nechce dať pokoj... Ale komu?

Ďalšiu časť príbehu o Krutej Pani a iné príbehy o zámku a aktrackiách v jeho múroch nájdete na:

- informácie a fotografie:(http://zamki.net.pl/zamki/sucha-beskidzka/sucha-beskidzka.php)

-o pamiatkách Suchej Beskydskej (Sucha Beskidzka)  (http://www.sucha-beskidzka.pl/pl/58935/0/Zabytki_miasta.html)

- opis a galéria (http://www.zamki.pl/?idzamku=sucha)

-história, fotografie a praktické poznámky (http://www.zameksuski.pl/mambo/index.php?option=displaypage&Itemid=52&op=page&SubMenu=)

- zopár slov o zámku a legenda (http://zamki.edu.pl/regiony/malopolskie/3-zamek-suski)

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie