zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

,,Repka"

Pokiaľ si vážite pokoj a ticho, milujete prírodu a zvieratá, ste gurmánmi domácej kuchyne – objavili ste ideálne miesto pre Vás! viac

Bohatstvo Podhalia

Podhalie. Aká krásna krajina. Odtiaľ sa rozprestiera panoráma na Tatry a Gorce. Výhľad je tiež na Spišskú Maguru, Pieniny a Babiu Horu. Prekrásne pešie trasy po poľskej ale aj po slovenskej strane. Neďaleko tečie rieka Bialka, pri ktorej si môžete oddýchnuť, môžete sa natešiť slnečnými lúčmi, urobiť si piknik alebo loviť ryby.

Pre tých, ktorým chýbajú silné zážitky, môžu skúsiť paragliding v blízkej Litvinke, geotermálne bazény v Bukovine a v Bialce Tatranskej. Veľké materiálne dedičstvo Malopoľska v podobe Chodníka Drevenej Architektúry. Pri cyklistickom výlete môžeme navštíviť rezerváciu Prelom Bialky alebo známu v archeológii Jaskyňu Oblazova alebo Jaskyňu Bielska.

 

Výhody hospodárstva „Repka”

Pri hospodárstve „Repka” sa nachádza kúpeľný bazén a miesto na ohnisko a takisto húpačka a pieskovisko pre deti. V zime hospodári odporúčajú lyžiarsku stanicu Koziniec, ktorá sa nachádza hneď pri dome, ale aj množstvo iných svahov, ktoré sa nachádzajú v okolí. Hospodárstvo sa môže pochváliť chovom kôz a koní, hospodárka je inštruktorkou jazdy na koni a ochotne sa podelí o svoje skúsenosti.

 

Uvedené ceny sú orientačné, ohľadne cien sa prosím skontaktujte bezprostredne s hospodármi.

Dodatočnou výhodou tohoto miesta je jeho vlastná bylinkovo – zeleninová záhrada. To práve z nej hospodárka čerpá produkty na svoje jedlá, využíva okrem iného: melisu, ľubčík, oregano, koriander, trávu žubrovú. Z mäty robí vynikajúci čaj. Z lesného ovocia pripravuje likéry a z kvetu mníška robí medový syrup. Oplatí sa ochutnať polievku „Bieda”, ktorá je pripravená zo žihľavy alebo kapustovú polievku „Repka”. Hospodárstvo sa nachádza na chodníku „Malopoľská Dedina, ktorá Vonia Bylinkami”. Hostia si môžu kúpiť u hospodárky ekologické produkty z okolitých hospodárstiev a môžu skúsiť ako chutia naozajstné vajíčka, syry alebo mlieko.

 

Ceny:
Nocľah: 20-35 zł

Raňajky: 14 zł

Obed, obedo - večera: 18 zł

Večera: 14 zł

Počet miest: 9 
Počet izieb bez kúpeľní: 3

Hospodári poznajú tieto jazyky: anglický, ruský.

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie