zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Villa "Akiko"

Kultúra Podhalia spojená s japonskou kultúrou? Takúto kombináciu nenájdete nikde inde ako v dedinke Harklova.

viac

Dedinka Harklova sa nachádza na krásnom mieste. Rozprestiera sa odtiaľ nádherný výhľad na Tatry, Čorštínske Jazero, Gorce a Pieniny. Človek tu dýcha plnými pľúcami.

 

Pred rokmi si Harklovú zamilovala Miwa Akiko. Prišla až z Japonska, zaľúbila sa do tohto miesta a zostala tu. Uprostred hustých lesov a rozľahlých lúk, môžete pocítiť kľud a harmóniu. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí túžia po oddychu od veľkomestského hluku.

 

V okolí je množstvo atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť a chodníkov, ktoré sa oplatí vyskúšať – turistika do Tatier, Gorc, Pienin, Chodník Drevenej Architektúry, na zámky v Čorštíne a v Niedzicy. Najpopulárnejší je splav loďami (člnom alebo kajakom) riekou Dunajec. Môžete sa preplaviť aj gondolou a dostať sa z jedného zámku na druhý. Uprostred týchto krásnych terénov, je obzvlášť populárna trasa po Pieninách, pozdĺž Dunajca, ktorá vedie zo Štiavnice až do Červeného Kláštoru na Slovensku (15-20km).

 

Hospodári sú veľmi zaujímaví ľudia. Vo svojej vile ponúkajú ukážky, ktoré sú zviazané s japonskou kultúrou, napríklad ako si obliekať Kimono, ako robiť čaj, ako ukladať kvety a papier, ako cvičiť kaligrafiu, ako tvoriť keramiku. Japonská gymnastika, náuka pesničiek a tradičných japonských a horalských hier, to sú ďaľšie ponuky na to, ako tráviť čas vo Ville. V lete si môžete rozložiť ohnisko a stráviť príjemné chvíle so sprievodom horalskej kapely. V zime sa však môžete tešiť na jazdu na saniach ťahaných koňmi. Pre viac náročných hostitelia ponúkajú Of-road, čiže extrémne športy, so spoluprácou s profesionálnymi firmami.

 

Tu sa relaxuje telo aj myseľ. V stredisku sa nachádza krytý bazén so saunou a výrivkou.

 

Hospodárstvo je zapísané do chodníka Malopoľskej Dediny Pre Deti, máme teda záruku, že toto miesto srdečne privíta malé deti. Vo „Ville Akiko” sa deti môžu hrať s rôznymi zvieratkami: mačkami, psami a kuriatkami, lepší priateľ ako zviera neexistuje. Vo Ville si môžete vyskúšať svoje sily v hrách, ako je ping-pong alebo billiard. Hospodárka je vyučená vychovávateľka v škôlke.

 

Hospodárstvo je taktiež zapísané ako Chodník Malopoľskej Dediny ktorá Vonia Bylinkami. Je to jediné miesto, kde okrem tradičnej regionálnej poľskej kuchyne môžete skúsiť aj dobroty, ktorých základom sú recepty, ktoré pochádzajú z ďalekého Japonska. Niekoľko druhov sushi z Japonska, bazalka, Misoshiru – miso-zeleninová polievka so sójovým syrom a riasami, Tempura po Gorčansku – smažené divokorastúce rastliny a bylinky v ceste, nakladaný horský pstruh v miso (sfermentovaná sója) s japonskými bylinkami pečenými na grille. Čo ešte viac treba hovoriť? Pani Akiko uprednostňuje iba ekologické produkty, čerstvé a starostlivo vybrané ingrediencie.

 

Cena:

Nocľah s raňajkami: od 100 zł

Obed: 30 zł dospelí, 15 zł deti do 11 rokov

Večera na špeciálne prianie: 65 zł dospelí, 30 zł deti do 11 rokov

Počet miest: 24 
Počet miest s kúpeľňou: 14

Hospodári poznajú tieto jazyky: japonský, poľský, anglický

 

Uvedené ceny sú orientačné, ohľadne cien sa prosím skontaktujte bezprostredne s hospodármi.

 

 

 

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie