zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Adamcykovka

Prekrásny výhľad na Tatry a Gorce a to všetko v susedstve Čorštínskeho Jazera. Veľa atrakcií pre tých, ktorí radi trávia čas aktívne. viac

V južnej časti Malopoľska, hneď pri Čorštínskom Jazere sa nachádza dedinka Kluškovice. Rozprestiera sa z nej krásny výhľad na Tatry a pásmo Gorcov. Možnosti oddychu sú tu naozaj veľké. Turistika, cykloturitika, požičovňa vybavenia na vodné športy, gravitačná zjazdovka Alpine Coaster s dĺžkou 1000 metrov na Horu Wdzar, lezecký park, cyklotrasa Downhill – všetko pre tých, ktorí majú radi pohyb.

 

Kedy sa niektorí členovia rodiny môžu zabávať rôznymi športami, iní zase môžu ležať na brehu jazera a oddychovať, alebo sa môžu previesť lanovkou na Horu Wdzar a tešiť sa výhľadom nie len hory ale aj na padáky vznášajúce sa nad nimi.

 

V okolí je niekoľko veľmi populárnych miest, ktoré si môžete obzrieť, medzi inými aj dva zámky - „Wronin” v Čorštíne a „Dunajec” v Niedzicy, a taktiež kostolík z pätnásteho storočia, kostolík svätého Michala Archaniela v Debne, ktorý patrí na zoznam Dedičstva UNESCO a Malopoľský Chodník Drevenej Architektúry. Mali by ste sa pozrieť aj na nádrž Vodnej elektrárne v Nedzici, odkiaľ môžeme obdivovať krásny výhľad na pohorie Pieniny. Z Kluškoviec do kúpeľného miesta Štiavnica je menej ako 15 km. V zime si môžete užiť lyžovačku v areáli Čorštín – Ski.

 

Tieto všetky nádhery obkolesujú dom Adamcykovka. Okrem toho, sa na jeho teréne nachádzajú zaujímavé atrakcie ako húpačka, trampolína pre deti, oddychové lavičky, grill a miesto na ohnisko, ktoré sa nachádza niekoľko desiatok metrov ďalej, hneď pri Čorštínskom jazere. V samostatnom dome pre hostí, okrem salóniku, v ktorom si môžete oddýchnuť, hospodári pripravili detský kútik. Najmladší tu môžu bezpečne stráviť čas a využívať rôzne hry. V hospodárstve sa chovajú ovce a majú aj koňa Ignáca.

 

K dispozícii hosťom je aj plne vybavená kuchyňa a kuchynský kútik.  Rodinám s malými deťmi sa odporúčajú hlavne dva mini apartmány s kúpeľňou, balkónom a predovšetkým s kuchynským kútom, v ktorom si môžu sami variť. Terén je ohradený, nachádza sa v ňom altánok a miesto na grill. Hostia sa počas pobytu v hospodárstve môžu prizerať hospodárskym prácam: kŕmeniu a starostlivosti o zvieratá, naučia sa poznávať bylinky, ktoré rastú v záhrade a pri ohnisku si vypočujú horalské príhody.

Cena:

Nocľah: 30-60 zł

Raňajky: 15 zł

Obed: 20 zł

Večera: 15 zł

Počet miest: 25

Počet miest s kúpeľňou: 5 a dva mini apartmány

Hospodári poznajú jazyky: anglický, nemecký, ruský

 

Uvedené ceny sú orientačné, ohľadne cien sa prosím skontaktujte bezprostredne s hospodármi.

 

 

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie