zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

U Kazika

„Oáza ticha, pokoju a bezpečia”, to sú prvé slová, ktoré hovorí hospodár, keď dostane otázku na svoje agroturistické hospodárstvo. viac

Krásne položené hospodárstvo „U Kazika” v Oravke, sa môže pochváliť atrakciami rôzneho druhu, nie iba v samotnom hospodárstve ale aj v jeho okolí. Spomenúť možno perlu Chodníka Drevenej Architektúry – kostol Jána Krstiteľa, jednu z najkrajších drevených pamiatok v Poľsku, s neuveriteľnou históriou a krásnymi nástennými maľbami. Okrem toho sa neďaleko nachádza Oravský Etnografický Park v Hornej Zubrici, v ktorej môžeme obdivovať pamiatky oravskej kultúry a môžeme sa zúčastniť vzdelávacích aktivít: maľba na skle, produkcia ľanu, pečenie chleba, výroba papierových a handrových hračiek.

 

Okrem toho, pre odvážnych, sú tu offroady, quady, lyžiarske vleky: Orava (700m), Beskid v Spytkovicach (12km), Mosorny Groň v Zavoi (25km). Vedľa domu sa nachádza svah, na ktorom sa deti môžu v zime sánkovať, spúšťať sa na bobách alebo môžu lyžovať. Neďaleko je  fantastický vlek na Chopok,ktorý sa nachádza na Slovensku (ok. 70 km), kde sú vždy vynikajúce podmienky pre zimné športy. Nachádza sa tu aj krásne Oravské jazero, pri ktorom si môžete oddýchnuť a 50 km od Oravky sa nachádza na vysokej skale prekrásny Oravský zámok. Môžete sa vydať na peší výlet, ktorý začnete z Babiej Hory.

Hospodári pozývajú všetkých tých, ktorí si chcú oddýchnuť od hluku veľkého mesta a od každodenných činností a hlavne rodičov s deťmi, staršie a samotné osoby. Rodičia si môźu oddýchnuť od povinností, keď sa najmladší hrajú vo veľkej záhrade, ktorá je ďaleko od hlavnej ulice, nachádza sa v nej ihrisko, viacúčelové ihrisko so šmýklavkou, pieskoviskom a trampolínou. Je tu aj altánok s detským kútikom, ktorý je plný hračiek, hula-hop, loptičkami a preliezkami. Nechýba tu ani miesto na grilovanie a na ohnisko.

 

V hospodárstve sa chovajú ovce a poník. Izby sú plne zariadené, aby ste mohli pohodlne tráviť voľný čas. K dispozícii hostí je tiež kuchyňa, denná miestnosť v ktorej je biliard a stolný futbal. Deti si môžu vypočuť zaujímavé príhody z úst pravého horala a môžu spoznať naozajstné hospodárstvo. Môžu sa naučiť ako rozpoznať bylinky, vtáky a stromy.

 

Hospodárstvo „U Kazika” je zapísané na Chodník Malopoľskej dediny pre deti, pretože je pripravené na to, aby mohlo prijímať najmladších hostí a spríjemniť im pobyt. Hospodárka zbiera bylinky, suší ich a opisuje ich vlastnosti a spôsob využitia. Je to vynikajúca výchovná lekcia. Naučené znalosti môžete následne využiť vo svojej domácej kuchyni.

 

Hospodári pozývajú individuálnych turistov ako aj celé skupiny. Ochotne príjmu hostí pod svoju strechu aj počas rôznych sviatkov: na sviatok prvého mája, Veľkú Noc, Vianoce, na zábavu na Andrejky ale aj na Silvestra. Môžete si tu dokonca zorganizovať integračné akcie pre firmy.

 

Cena:

Nocľah: 30-50 zł

Raňajky: 10 zł

Obed, obedo-večera: 20 zł

Počet miest: 30

Počet miest s kúpeľňou: 9

Hospodári poznajú jazyky: anglický, ruský, horalské nárečie.

 

Uvedené ceny sú orientačné, ohľadne cien sa prosím skontaktujte bezprostredne s hospodármi.

 

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie