zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Villa „Jasna”

Na okraji Pieninského Národného Parku, neďaleko Čorštínskeho jazera, v medzivojnovom období bola vybudovaná vila...
viac

Názov „Jasná” sa ideálne hodí na toto miesto, lebo hospodári sú veľmi príjemní a otvorení ľudia. Sú vynikajúci znalci byliniek, z ktorých vytvárajú vynikajúce likéry. Môžu sa taktiež pochváliť domácou kuchyňou, skladajúcou sa z regionálnych jedál. V bylinkovo – zeleninovej záhrade pestujú okrem iného: melisu lekársku, mätu, ľubčík, nechtík, harmanček, koriander a angeliku. Hospodári učia ako rozpoznať bylinky, ako ich zbierať a správne spracovať.

 

Bylinky najčastejšie poznáme z lekární – sú dostupné v podobe tabletiek, sirupov atď... Tu máme možnosť kontaktu s čerstvými bylinkami, z ktorých sa naučíme robiť likéry a destiláty. Dozvieme sa ako ich máme použiť v kuchyni, domácom hospodárstve, medicíne a kozmetike. Objavíme liečivé vlastnosti byliniek, ktoré rastú na lúkach a v okolitých lesoch napríklad:  trnka, angelika, kvet a ovocie čiernej bazy a divoká ruža. Villa  „Jasna” má záhradu, kde rastú jablká a mirabelky, z ktorých sa dajú robiť rôzne veci. Hospodár pripravuje likéry, pri ktorých tvorbe používa drieň, šesť druhov pigvovca, citrínec čínsky, ríbezle, egreš, jarabinu jedlú a liesku. Z tohoto dôvodu je hospodárstvo zapísané na chodník Malopoľskej Dediny ktorá Vonia Bylinkami.

 

Hospodári vytvorili taktiež výchovnú cestu, ktorá sa zameriava na rôzne druhy byliniek a vďaka ktorej sa dozvieme, ako sa používali v minulosti a dnes – k výrobe džemov, džúsov alebo v lesníctve. Týmto ukážkam robia spoločnosť rôzne zaujímavosti. Pre skupiny sa robia špeciálne semináre spojené s ochutnávkou.

 

Vybavenie: Villa je prístupná deťom, s prístupom k TV a internetu, nachádza sa neďaleko lesu (0,1 km) a jazera (možnosť kúpania 4 km).

V okolí môžete chytať ryby (1 km), vybrať sa na cykloturistiku (7 km), na tenisové kurty

(1 km) alebo sa môžete zabaviť na blízkych lyžiarskych svahoch (5 km).

 

Vyberte sa do Villy „Jasná” a zobuďte sa každé ráno v krásnom prostredí Čorštínskeho Jazera, zámku v Niedzicy a v susedstve Tatier.

 

Cena:

Nocľah: 45 zł

Raňajky: 15  zł

Obed, obedo-večera: 20 zł

Počet miest na spanie: 21

Počet izieb s kúpeľňou: 9

 

Uvedené ceny sú orientačné, ohľadne cien sa prosím skontaktujte bezprostredne s hospodármi.

 

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie