zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Orlie Hniezdo

V Popradskom Prírodnom Parku sa nachádza výnimočne malebné miesto – Rytro, v ktorom na kopci, ako sa patrí na „Orlie Hniezdo” leží hospodárstvo... viac

Cez Rytro prechádzajú mnohé turistické chodníky a poľsko-slovenská hranica je vzdialená necelých 10 km. Oplatí sa odtiaľ vybrať k našim susedom a vidieť vzdialený od Rytra o 30 km zámok v Starej Ľubovni, ktorý bol niekedy sídlom poľských starostov spišských miest. Tak isto v samom Rytre sa nachádza zámok, ale už dávno si ho môžete obzrieť len ako zrúcaninu.

 

Pre aktívneho turistu sú terény rajom. Po prvé Rytro je východiskovou základňou v pásme Sadeckého Beskidu – Radziejovej a Krinickej Javoriny. Okrem toho v okolí Rytra nájdeme veľa krásnych pamiatok, ktoré sú zapísané na Chodník Drevenej Architektúry. V zime tu funguje lyžiarsky vlek zo štítu Jastrabiej Hory.

 

Vyhľady na Starý a Nový Sacz a Pásmo Radziejovej na nás čakajú, keď sa rozhodneme prespať v „Orlom Hniezde”. Tento názov nie je náhodný, pretože hospodárstvo sa nachádza vo výške 450 m n. m. Na prelome rieky Poprad. Okrem hospodárov tu bývajú aj zvieratá: kôň, krava, sliepky, králiky a aj domáca srnka. Vo veľkej záhrade si môžete oddýchnuť a taktiež si môžete grilovať alebo urobiť ohnisko. Pre deti je pripravená húpačka, šmýkľavka a pieskovisko.

Vďaka tomu, že hospodárstvo má dokonalé podmienky pre rodičov s deťmi, bolo zapísané na zoznam chodníka Malopoľskej Dediny pre Deti. Majitelia ponúkajú niekoľkodňové pobyty pre deti a počas toho zaujímavé aktivity, ako napríklad: spoznávanie legiend Jantárovej cesty, históriu zámku v Rytre alebo tradičné práce v hospodárstve.

 

Cena:

Nocľah: 30 zł

Raňajky: 10 zł

Obedo-večera: 20 zł

Počet miest: 10

Počet izieb: 4

 

Uvedené ceny sú orientačné, ohľadne cien sa prosím skontaktujte bezprostredne s hospodármi.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie