zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

„Lopusze”

Vo Vyspovom Beskide lákajú k oddychu čisté ovzdušie a prostredie. A sám dom – ktorý sa nachádza na sklonku svahu „Lopuše”, je celý deň ohrievaný prameňmi slnka. viac

Žegocina – miesto, v ktorom sa nachádza hospodárstvo, je položené v neobvyklom regióne. Nachádza sa v samom centre trojuholníka miest: Krakova, Tarnova a Nového Sača a vzdialenosť od nich je okolo 40-60 km. Neďaleko, iba 20 km od Žegociny sa nachádza Soľná Baňa vo Vieličke a taktiež Dvor Jána Matejku v Novom Višniču, gotický kostolík svätého Leonarda v Murovanej Lipnici (12 km), ktorý je zapísaný na Zoznam Svetového Kultúrneho Dedictva Drevenej Architektúry. Prekrásne okolie Limanovej, to sú dokonalé terény na pešiu turistiku, cykloturistiku a v zime sa môžete vybláziť na bielych lyžiarskych svahoch. Neďaleko objektu sa nachádza kúpeľný bazén (3 km), tenisový kurt, prírodná rezervácia na hore Kamionna, prírodno – výchovný chodník „Divoká Cesta”.

 

Hospodárstvo sa nachádza na dvoch malopoľských chodníkoch – Malopoľská Dedina Pre Deti a Malopoľská Dedina, ktorá Vonia Bylinkami. Je to záruka najlepších služieb a strávenie nezabudnuteľného času v pohostinstve u hospodárov. Uprostred divokej prírody, ktorá je plná zvierat a vtákov, hospodári založili neobyčajnú záhradu plnú kvetov a ...byliniek.

 

Miesto, ktoré je dokonalé pre deti, ponúka Dedinku Lesných Ľudí – detské ihrisko na poľane, na ktorom sa nachádzajú dva druhy húpačiek, salaš, most, šmýklavka. Deti zbožňujú toto magické miesto. Vedľa domu je pieskovisko a taktiež ohnisko a vodné očko v ktorom plávajú karasy a farbu im dodávajú červené a modré vážky a kačiatka. V samom dome v Sále trpazlíkov je miesto na hry, zábavy a billiard. Hospodárka vedie výchovno – umelecké kurzy.

 

Hospodárstvo sa nachádza na trase Malopoľskej Dediny, ktorá Vonia Bylinkami. Na svahoch vrchu Lopusze rastú divoké bylinky, také ako: oregano, rebríček, tymián a v záhrade hospodári pestujú bylinky, z ktorých pripravujú likéry, liečivé sirupy napríklad z mníška lekárskeho a z kvetov čiernej bazy. Oplatí sa ochutnať halušky so špenátom alebo bylinkový šalát s mladou kapustou a koláč s farebným menom Sladkosť lístkov z rozmarínu.

 

Cena:

Nocľah: 30 - 35 zł

Pes alebo mačka (podľa skoršej dohody): 8 zł

Raňajky: 10 zł

Obed, obedo-večera: 18 zł

Počet miest: 21

Počet izieb s kúpeľňou: 9

Hospodári poznajú tieto jazyky: anglický, ruský.

 

Uvedené ceny sú orientačné, ohľadne cien sa prosím skontaktujte bezprostredne s hospodármi.

 

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie