zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Prírodná enkláva bobrov – „Bobrowisko“

Pozývame Vás na prechádzku po tajomných jazerách pri spojení dvoch horských riek: Dunajca a Popradu. Tato prírodná enkláva je dôkazom na zo, že vyvážené využívanie životného prostredia je možné. viac

V 50. rokoch minulého storočia to bolo zahájené dobývanie štrku. Po dvoch desaťročiach sa štrkovňa v meste Stary Sącz stala podnikom s celoštátnym významom, ktorý pôsobí na území s plochou 50 ha. Pred 25 rokmi bolo dobývanie zastavené a územie sa rekultivovalo.

Dnes sa vďaka sile prírody a tomuto projektu, môžeme sledovať bohatstvo fauny a flóry v prirodzenom prostredí vŕbových a jaseňovo – brestových luhov. Na zvláštnu pozornosť si zaslúžia bobry s ich brlohmi – priehradami a celým systémom kanálov spájajúcich všetky vodné nádrže v okolí, páry labuti veľkých – príklady vernosti vo svete zvierat (páry sa spájajú na celý život), volavky, ktorá sa tu zastavuje a tak isto celý mikrokozmos hmyzu a obojživelníkov. Odporúčame využiť miesto na číhanie, fotografovanie, rodinnú výučbu prírody a sledovanie ako sa jak príroda životnou silou vrátila na svoje miesto.

zdroj: http://www.wstarymsaczu.pl/atrakcje/turystyka-dla-aktywnych/enklawa-przyrodnicza-bobrowisko/

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie