zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska, Svidník

Punkt na szlaku: Folklórne podujatia

Svidník sa každý rok v polovici júna stáva dejiskom ukrajinsko-rusínskej kultúry, tradičných folklórnych vystúpení, etnografických a výtvarných výstav či seminárov. To všetko je súčasťou Slávností kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska. viac

Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska sa konajú každý rok v polovici júna v amfiteátri Svidníka. Mesto sa v priebehu troch dní stane dejiskom ukrajinsko-rusínskej kultúry, ktorú tu zanechali naši predkovia.

Program festivalu pozostáva z tradičných folklórnych tancov, spevov a vystúpení slovenských aj zahraničných účastníkov, z etnografických a výtvarných výstav, seminárov či vedeckých konferencií. Takéto podujatia a festivaly majú dlhoročnú tradíciu a nadväzujú na ňu aj Slávnosti vo Svidníku. Od roku 1956 sa tu konal Festivalu ľudovej umeleckej tvorivosti ukrajinských pracujúcich východného Slovenska a 40. ročník mal už názov Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska. Zúčastnilo sa ho vtedy 46 súborov a viac ako 1493 účinkujúcich. Dnes sú Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska vo Svidníku považované za najstarší folklórny festival na Slovensku a priťahujú návštevníkov aj zo zahraničia.

Viac informácií nájdete na internetových stránkach http://www.rusini-ukrajinci.sk/

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie