zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Medzinárodný festival krojovaných bábik, Poprad – Vysoké Tatry

Punkt na szlaku: Folklórne podujatia

Na štyroch miestach pod Vysokými Tatrami sa každoročne koná Medzinárodný festival krojovaných bábik. Cieľom je prezentovať detské folklórne súbory, oblečené v rovnakých krojoch ako symbolické bábiky a podporiť deti v spoločenskom a kultúrnom raste. viac

V krásnej scenérii podtatranskej prírody, v mestách Vysoké Tatry, Kežmarok, Svit a v obci Veľká Lomnica sa každoročne koná originálny a jediný festival svojho druhu na Slovensku – Medzinárodný festival krojovaných bábik. Už od roku 1997 mu patria tri dni v prvom júnovom týždni.

Symbolom festivalu sú krojované bábiky v írečitých krojoch jednotlivých zúčastnených súborov a cieľom je prezentovať širokej verejnosti detské folklórne súbory zo Slovenska a zo zahraničia, podporiť deti v ich spoločenskom a kultúrnom raste a zachovávať v nich tradície.  Organizátori sa zároveň snažia prispievať k tolerantnosti, vzájomnej úcte, kultúre a zvykov jednotlivých národov a to prostredníctvom tradičných dielní na základných školách v regióne. Počas predchádzajúcich 15 ročníkov sa takto nazbieralo množstvo bábik z rôznych kútov sveta, ktoré symbolizujú priateľstvo detí – účastníkov festivalu.

Súčasťou festivalu sú každoročne aj súťaže, hry, zábava či turistické výlety po náučných chodníkoch vo Vysokých Tatrách. Vyvrcholením je galaprogram, v ktorého závere si zúčastnené kolektívy medzi sebou vymenia svoje krojované bábiky.

Viac informácií nájdete na internetových: stránkachhttp://www.osvetapoprad.sk/krojovane-babiky.phtml?id3=92451

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!