zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Európske ľudové remeslo, Kežmarok

Punkt na szlaku: Folklórne podujatia

V meste Kežmarok, pod Vysokými Tatrami, sa každý rok v júli koná najväčší festival remesiel v Európe s názvom Európske ľudové remeslo. Počas troch dní na ňom vystúpia remeselníci, folklórne skupiny, šermiari, milovníci hudby či sokoliari. viac

V meste Kežmarok sa každoročne, počas druhého júlového týždňa, koná festival tradičných remesiel s názvom Európske ľudové remeslo. Priamo pod Vysokými Tatrami sa počas troch dní stretnú remeselníci, folklórne skupiny, šermiari, milovníci vážnej aj modernej hudby, sokoliari a návštevníci.

 

Najväčší remeselnícky festival v Európe

Festival Európske ľudové remeslo je najväčší tohto druhu v Európe a koná sa od roku 1991. Samotnému podujatiu každoročne predchádza historický sprievod mestom a slávnostné otvorenie v štýle dôb minulých, a teda tak, ako to v minulosti robil trhový richtár s mešťanostami.

Úlohou šermiarov je potom dobyť hradby a bránu, ktorá v tieto dni zdobí námestie a je vstupnou bránou do areálu. Areál dýcha počas festivalu atmosférou minulosti a nachádza sa v ňom vyše sedemdesiat dobových stánkov pre viac ako 180 remeselníkov. Návštevníci majú možnosť si výrobky nielen kúpiť, ale priamo na mieste vidieť, ako sa tvoria a na vlastnej koži si to aj vyskúšať.

Účinkujúci sa starajú o bohatý program na troch javiskách – pred radnicou, pred hradom a na hradnom nádvorí. Život a tradície ľudí, ktorí tu v minulosti žili a pôsobili približujú herci. Deti potešia každoročne pripravené atrakcie ako bábkové divadlo, drevený kolotoč či jazda na poníkoch. Súčasťou remeselných trhov sú aj dramatické prehliadky miestneho hradu, výstavy, divadelné hry a predstavenia. O občerstvenie sa postarajú stánky s tradičnými stredovekými špecialitami.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie