zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Stará Ľubovňa – Hubertovské slávnosti

Punkt na szlaku: Karpatská párty

Patrón lovcov a strelcov sv. Hubert sa vždy koncom septembra zastaví v skanzene pod Hradom Ľubovňa, aby ukončil letnú sezónu. Spolu s ním prídu sokoliari, poľovníci a tí najlepší kuchári, aby pripravili pravý poľovnícky guľáš. viac

V skanzene pod Hradom Ľubovňa sa koncom septembra (30. 9. 2012) pri príležitosti ukončenia letnej sezóny uskutočnia Hubertovské slávnosti.

Otvorenie podujatia začína slávnostným sprievodom a pasovaním lovca. Súčasťou sprievodného programu je sokoliarstvo, ukážka výcviku psov, streľba zo vzduchových zbraní a lukostreľba, varenie pravého poľovníckeho guľáša a výstava poľovníckych trofejí v hájovni v skanzene.

Organizátormi Hubertovských slávností je mesto Stará Ľubovňa, Ľubovnianske múzeum, Rímsko-katolícky farský úrad v Starej Ľubovni, Ľubovnianske osvetové stredisko, Obvodná poľovnícka komora v Starej Ľubovni, Poľovnícky spolok Osli v Starej Ľubovni a Reštaurácia u grófky Izabely.

Národopisná expozícia v prírode v Starej Ľubovni predstavuje samostatnú muzeálnu expozíciu pod hradom Ľubovňa na severe Slovenska. Skanzen návštevníkom predstavuje kultúrne hodnoty etnicky rôznorodého regiónu severovýchodného Spiša a severozápadného Šariša, kde po stáročia vedľa seba žili Slováci, Nemci, Rusíni, Gorali a Židia.

Okrem významného gréckokatolíckeho kostolíka z Matysovej z roku 1 833 sú pre turistov pripravené aj dom pastiera z Litmanovej, domy z Veľkého Lipníka, Jarabiny, Jakubian a Kremnej, usadlosť z Kamienky, dom richtára a sýpka z Veľkej Lesnej, roľnícka usadlosť a dom z Údola, kováčska vyhňa z obce Torysa a mlyn zo Sulína.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!