zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Medzinárodná prehliadka vín, Múzeum vín v Prešove

Punkt na szlaku: Karpatská párty

Medzinárodná prehliadka vín Muvina je prestížnym súťažným podujatím, ktoré každoročne usporadúva Múzeum vín v Prešove. Ročne sa jej zúčastňuje množstvo odborníkov a výrobcov zo Slovenska aj zahraničia. V roku 2011 medzi sebou súťažilo 400 druhov vín. viac

Múzeum vín v Prešove víta každoročne množstvo milovníkov vína a zvedavú verejnosť. Okrem stálych expozícii pravidelne pripravuje súťažnú medzinárodnú prehliadku vín Muvina. Prezentujú sa na nej vína z celého sveta, ktoré hodnotia medzinárodní odborníci (enológovia).

O najlepších a najkvalitnejších bielych, červených, ružových, šumivých či likérových vínach rozhodujú pomocou 100 bodového systému, ktorý pre medzinárodné konkurzy odporúča  Medzinárodná organizácia pre vinič a víno so sídlom v Paríži.

Podujatie poskytuje nielen priestor pre výrobcov vín, ale aj možnosť konfrontácie medzi nimi so zámerom získavania a vymieňania si skúseností so svetovou špičkou. Súčasťou podujatia je aj slávnostný večer s aukciou víťazných vín. V roku 2012 sa uskutočnil už 17. ročník a v roku 2011 sa prehliadky zúčastnilo 400 druhov vín z jedenástich krajín sveta.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!