zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Hry s umením, Tatranská galéria, Poprad

Punkt na szlaku: Karpatská párty

Hry s umením je názov multikultúrneho projektu, ktorý sa koná každý rok v Tatranskej galérii v Poprade. Cieľom je kreatívnym spôsobom predstaviť rôzne druhy umenia a to aj prostredníctvom seminárov, tvorivých dielní, koncertov a predstavení. viac

Tatranská galéria v Poprade organizuje každý rok zaujímavé podujatie s názvom Hry s umením. V priestoroch bývalej elektrárne sú kreatívnou formou predstavované  rôzne druhy umenia, najmä výtvarného, a to nielen prezentáciou diel, ale aj prostredníctvom seminárov, tvorivých dielní, koncertov, divadelných predstavení či módnou prehliadkou.

Súčasťou tohto multikultúrneho podujatia sú aj expozície prác študentov umeleckých škôl.

Témami ostatného, 16. ročníka boli recyklácia, digitálna technika a inšpiratívne príklady využitia digitálneho i moderného technického odpadu od umelcov a predstaviteľov žánrov ako fusionart, recyklart, techart alebo streetart. Na podujatí svoje umenie prezentovali domáci aj zahraniční umelci, medzi nimi americký predstaviteľ fusionartu Shalom Thomas Neuman, absolventi a pedagógovia VŠVU v Bratislave a Annamária Mikulik s kolekciou umeleckého šperku.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!