zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Litmanová

Punkt na szlaku: Karpaty pre Pútnika

Hora Zvir pri obci Litmanová sa preslávila zjaveniami Panny Márie. Bola vyhlásená za miesto modlitby a kaplnku zasvätili Nepoškvrnenému Počatiu Panny Márie. Pútnici tu nachádzajú pokoj, nasávajú Božiu pomoc a opisujú nevysvetliteľné znamenia. viac

Obec Litmanová sa preslávila zjavením Panny Márie na 5 km vzdialenej  Hore Zvir. Zjavovala sa dvom dievčatám, Ivete Korčákovej a Kataríne Češelkovej, a to každý mesiac, v nedeľu po prvom piatku. Opakovalo sa to od 5. augusta 1990 do 6. augusta 1995. Sediac na lavičke sa predstavila ako Nepoškvrnená Čistota. Jej želaním bolo, aby sa tu dievčatá a ľudia chodievali modliť. Pri poslednom zjavení sľúbila, že tu navždy ostane. Od vtedy sa Litmanová stala pútnickým miestom. Hlavne v nedeľu, po prvom piatku v mesiaci, sa tu schádza množstvo veriacich.

Tieto skutočnosti sa zapríčinili o zasvätenie kaplnky k Nepoškvrnenému Počatiu Panny Márie. Kaplnka bola 6. augusta 2004 vyhlásená za miesto modlitby.

 

Litmanová – miesto zázrakov

Litmanovú, podobne ako mnohé pútnické miesta, sprevádzajú nevysvetliteľné uzdravenia či prírodné úkazy. Medzi nimi aj tzv. “slnečný zázrak” prejavujúci sa rotujúcim slnkom či zvláštne znamenia na slnku, ktoré opísalo niekoľko pútnikov. Mnohí z nich svoje živote odovzdávajú pod ochranu Matky Božej.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie