zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Termálne kúpalisko Izabela

Termálne kúpalisko Izabela sa nachádza v minerálnych kúpeľoch Vyšné Ružbachy. Okrem oddychu a rekreácie ponúka balneo program, wellness a rôzne športové aktivity. Dôvodom atraktivity kúpaliska je aj liečivá sila prírodnej vody v bazénoch. viac

Termálne kúpalisko Izabela sa nachádza v klimatických a minerálnych kúpeľoch Vyšné Ružbachy. Disponuje štyrmi vonkajšími bazénmi a jedným vnútorným. Návštevníkom ponúka aj balneo program, wellness či rôzne športové aktivity.

Izabela – miesto oddychu a rekreácie

Termálne kúpalisko využijú najmä rodiny. Dva vonkajšie bazény sú určené výlučne deťom. Vyhľadávanou atrakciou je ostrov s vysokými ihličnatými stromami v rekreačnom bazéne. Zážitok prinesú aj 5 metrov vysoká skokanská veža v plaveckom bazéne (dĺžka 50 m) či odsúvateľná kopula na krytom termálnom bazéne. Návštevníkom sú k dispozícii aj priestor pre oddych, občerstvenie a šatne. Atraktívne využitie času ponúkajú fitnescentrum, sauna, masáže, tenisové ihrisko či požičovňa športových potrieb. Práve tie využijú milovníci cyklistiky a pešej turistiky. Jednou zo zastávok im budú travertínové krátery, ktoré sa nachádzajú v obci.

Izabela a jej prírodná termálna voda

Dôvodom veľkej návštevnosti termálnych bazénov je práve termálna voda. A Izabela je dôkazom toho, že nie je voda ako voda. Ide totiž o prírodnú liečivú vodu, ktorú privádzajú priamo z vlastného vrtu. Je stredne mineralizovaná, hydrogenuhličitanová, vápenatohorečná, hypotonická s obsahom plynu CO2 791 mg/l. Osvedčili sa aj jej liečivé účinky na ochorenia obehového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest, duševné a ženské ochorenia. Teplota sa vo vonkajších bazénoch pohybuje od 26 do 28 °C, krytý termálny bazén má 34 °C .

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!