zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Vidieť viac: astronomické observatóriá, vyhliadky a panorámy karpát

Na úvod, čiže trochu o trase
„Vidieť viac...”je trasa pre turistov hľadajúcich estetické zážitky, ktoré vyrážajú dych pri pohľade na scenériu krajiny a najkrajšie výhľady v horách – bližšie k prírode, bližšie k sacrum.

viac

Na úvod, čiže trochu o trase

„Vidieť viac...”je trasa pre turistov hľadajúcich estetické zážitky, ktoré vyrážajú dych pri pohľade na scenériu krajiny a najkrajšie výhľady v horách – bližšie k prírode, bližšie k sacrum.

Hory už oddávna priťahovali lovcov výhľadov. Radosť z dosiahnutia vrcholu je väčšia vtedy, keď môžeme z vrchov obdivovať rozprestierajúcu sa panorámu, neraz vyrážajúcu dych. Južné Malopoľsko je veľmi cenené kvôli prírode a množstvu miest, ktoré možno navštíviť a obdivovať na nich jej prirodzenú krásu. Nezvyčajná krajina v podaní Tatier, Beskýd, Pienin a pohorí je časťou karpatského oblúka. Rozprestiera sa od Dunaja v okolí Bratislavy po Železné vráta v Rumunsku a je jedným z najväčších horských reťazcov v Strednej Európe, zohráva dôležitú úlohu ako turistický a rekreačný priestor.

Trasa s názvom „Vidieť viac: astronomické observatóriá, vyhliadky a panorámy Karpát” ako sieť roztrúsených bodov tvorí subjektívny výber najkrajších miest Karpát v malopoľskom regióne. Privedie turistu na karpatské vrchy a na výhľady, ktoré boli prierezovo vybraté v dôležitejších pohoriach so zohľadnením popularity a prístupnosti pre turistov, ktorí hľadajú krásnu scenériu, t.j. vyhliadkové veže a plošiny. K trase bolo pripojené aj astronomické observatórium s možnosťou bližšie sa pozrieť na karpatské nebo.

Na každom stanovisku nájdeme opis, stručné informácie o tom, čo môžeme pozorovať a návrhy trás, ktoré nás dovedú do cieľa s orientačným časom prechodu, ktorý sa však môže líšiť v závislosti od atmosférických podmienok, kondície a iných individuálnych činiteľov. Pri plánovaní trasy treba vziať do úvahy aj čas potrebný pre zostup. Najdôležitejším je však to, aby sme prešli a videli čo najviac!


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!