zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Karpatská párty

O tom, že je Krakov kultúrnym centrom Poľska, nikoho netreba presviedčať. A čo zaujímavé môže ponúknuť zvyšná časť regiónu? Veľa, zábava nebude chýbať po celý rok. viac

O tom, že je Krakov kultúrnym centrom Poľska, nikoho netreba presviedčať. A čo zaujímavé môže ponúknuť zvyšná časť regiónu? Veľa, zábava nebude chýbať po celý rok.

Trasa sviatkov a festivalov má svoje korene v dlhej tradícii Malopoľska, predovšetkým v krakovských festivaloch, ktoré dotvárajú Krakov už veľa rokov. Každý takýto zámer vytvorí hľadisko, ktoré možno rátať na tisíce.

Keď Krakov ako nástroj propagácie prevzal organizáciu umeleckých podujatí rôzneho typu, prišiel čas, aby sa celý región pokúsil využiť jeho úspech a vytvoril cestu najzaujímavejších aj trochu menej známych festivalov a sviatkov v malopoľských mestách či okresoch.

Malopoľsko-slovenské pohraničie je ideálnym miestom pre vzájomné prepojenie miest prostredníctvom spoločnej myšlienky turistickej trasy, ktorá pritiahne turistov, pre ktorých je hlavným motívom cestovania účasť na kultúrnych podujatiach – rovnako tých najväčších, ale aj menej populárnych, ale rovnako zaujímavých a originálnych. Sprievodným motívom trasy je ľudské spoločenstvo, v ktorom sa stierajú rozdiely (nielen tie, ktoré sú spojené s vekom alebo národnosťou), a mottom trasy sa stávajú slová: „Spoločnosť smiechu” ako synonymum ľudského správania sa počas umeleckých zážitkov.


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie