zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Pod podšívkou Karpát

Séria výletov do jaskýň, ktoré sú turistom sprístupnené, a taktiež do niekoľkých takých, ktoré si od návštevníkov vyžadujú lepšiu zručnosť. Navštívime tatranské jaskyne a potom sa prenesieme do niekoľkých objektov v Beskydách. viac

Pod podšívkou Karpát to sú návrhy na návštevu jaskýň nachádzajúcich sa v Tatrách a v Beskydách s rôznym stupňom ťažkosti. Začíname od jaskyne Mroźnej, návštevu ktorej môžeme naplánovať pri príležitosti putovania Dolinou Kościeliska. Nepotrebujeme špeciálnu prípravu.

Na týchto výletoch sa môžu zúčastniť aj najmladší účastníci. S malou pomocou rodičov budú opisované objekty schopné prejsť aj 3-ročné deti.

Ďalšie jaskyne si od nás vyžadujú, aby sme si so sebou vzali dobrý zdroj svetla a príslušný odev.

Jaskyne nachádzajúce sa v Beskydách majú odlišný charakter. Vo väčšine sú to objekty, ktoré vnikli prostredníctvom tektonických pohybov. Pri ich návšteve je potrebné dávať veľký pozor, odporúčame ich skôr pre starších amatérov objavovania jaskýň.

 

TRASA CHODNÍKA:  1. Jaskyňa Mroźna, 2. Jaskyňa Smocza Jama, 3. Jaskyňa Raptawicka, 4. Jaskyňa Obłazkowa, 5. Jaskyňa Dziura, 6. Jaskyňa Mylna, 7. Jaskyňa Zimna Dziura, 8. Jaskyňa Zbójecka v Łopieni, 9. Jaskyňa Diabla Dziura v Bukowci


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie