zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

CHODNÍK REGIONÁLNYCH TANCOV

Chodník regionálnych tancov je výsledkom chýbajúcich presných informácií na tému tancov z jednotlivých regiónov. Všetky regióny, ktoré sú uvedené na chodníku sú výnimočné. Každý z nich má svoju dušu, vlastnú dynamiku, zvyky a kultúru. Taniec je výrazom mysle, duše a emócie, ktorú vyjadruje prostredníctvom neho človek. Pomocou tanca ľudská bytosť vyjadruje vlastné túžby, ideu a osobnosť. viac

Tak ako je každý človek individuálnou osobou, tak aj región má vlastnú individualitu. Tance Sadeckých Lachov sa líšia od tancov Limanovksých Lachov, aj keď regióny sa nachádzajú blízko seba. Každý región ukazuje svoju farebnosť a neopakovateľnosť.

Ukázané na chodníku najviac charakteristické tance daného regiónu sú niakým spôsobom jeho vizitkou. Divák sa môže na krátku chvíľku preniesť na Sadecčyznu, Limanovskú, Ščyrčickú Zem. Môže na chvíľku navštíviť Lackých, Babiohorských, Podhalanských, Pieninských a Spišských horalov. Može na chvíľku nazrieť na sadeckú zem Pogorian a zachytiť neopakovateľnosť každej z týchto skupín.

Veľmi dôležitou časťou chodníka regionálnych tancov sú filmové materiály, ktoré sú súčasťou opisu každého tanca. Divák, okrem obdivovania tanečníkov a spôsobu tancovania, môže vidieť aj kroj a charakteristiku daného regiónu. Skupiny, ktoré predstavujú jednotlivé tance, ukazujú svoj región v jeho najlešom svetle, poukazujú na jeho krásy a neopakovateľnosť. Získavajú veľa ocenení na poľskej ale aj medzinárodnej scéne. Regionálne tance sú druhom tanca, ktorý poukazuje na kultúrne dedičstvo Poľska. Preto chodník regionálnych tancov má za úlohu priblížiť divákovi výnimočnosť krajiny pri Visle a ukazuje na kultúrne a folklórne bohatstvo krajiny. Má taktiež za úlohu ukázať, ako si Poliaci vážia a ako uznávajú folklór svojich predkov, o ktorom by sme nemali zabúdať. Je to živá pamiatka poľskej kultúry, ktorá je bohatá a neobyčajná.


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie
Video
My, Małopolanie - widiwisko
My, Małopolanie - widiwisko