zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Historická cesta po horských pamätných miestach

Chodník „Historická cesta po horských pamätných miestach“, ktorého úlohou je ukázať pamiatky ľudskej aktivity v horách, môžeme rozdeliť na tri časti.

viac

Prvá časť predstavuje spomienky tykajúce sa pôsobenia vojakov – partizánov alebo členov konfederácie, ktorí bojovali v slobodu. Preto počas jej poznávania čakajú nás isté zastávky: „Vykliaty“ kňaz, Strelci na Łabowskej, Trojica z Koniecznej, Partizánstvo spod Ostrej, „Blesk” na Hale, Zatknutí v prekvapení, Hrozné následky pomsty, Les je dom, zbraň – manželka, Vojaci Krajskej armády  na Suchom priesmyku, Pre partizánov  a verejnosť, Lesy, Hroby – v  pravom slova zmysle, Symbolický hrob na počesť padlých, Každodenný život vojakov Krajskej armády.

Ďalšia časť chodníka vedie naše kroky a mysle ku osobám, ktoré v dôsledku leteckých nehôd „navždy zostali v horách“, a pamäť o nich stále uctievajú uvedené miesta: „Kalifornská raketa“ na vždy v Gorcách, Záchrana napriek tragédie,  Prekvapivo prerušený let, Tragicky prerušený let, Po rokoch ich priezviska poznal svet.

Zhrnutím cesty bude návšteva miest, v ktorých pomocou pamätných tabúľ je uschovávaná pamäť ľudí, pre ktorých hory predstavovali centrum života a ktorí prišli o život na turistických chodníkoch: Život vyrezaný na tabule a na pamiatku na skale pripevnený, Epitaf pre ľudí hôr, Skladateľ a tatranský horolezec v jednom tele, Horská vášeň, Odvážny obranca prírody.


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie