zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Piwniczna Zdrój

Piwniczna Zdrój – podhorské kúpele v Sądeckých Beskydách pri rieke Poprad v blízkosti poľsko-slovenskej hranice. Bohaté pramene minerálnych vôd sa vyskytujú vo všetkých obciach gminy na pravom brehu rieky Poprad. viac

Piwniczna Zdrój - podhorské kúpele ležiace vo výške 360 – 420 m n.m. v doline rieky Poprad, v Sądeckých Beskydách, blízko hranice so Slovenskom. Mestečko je známe už od 14. storočia, kúpeľným sa stalo po prvých vrtoch v roku 1932 roku, ale štatút kúpeľov získalo až v roku 1967.

Tunajšie minerálne vody sú vo všetkých obciach gminy Piwniczna, ktoré sa nachádzajú na pravej strane rieky Poprad (Głębokie, Kokuszka, Zawodzie, Łomnica Zdrój, Wierchomla, Zubrzyk). Početné pramene minerálnych vôd (hlavne kyselky) sú dostupné priamo na miestach, kde vyvierajú. V Piwnicznej Zdrój sa nachádza aj pijáreň.

Kúpele Piwniczna Zdrój sa špecializujú na liečenie dýchacích ciest, reumatologických ochorení pohybového aparátu a tráviacej sústavy. Kúpele ponúkajú rehabilitácie v soľnej jaskyni, doporučené pri liečbe laryngologických ochorení, ochorení dýchacích ciest, niektorých kožných chorôb a tiež na zlepšenie odolnosti organizmu.

Z prameňov, ktoré sa tu vyskytujú, si mimoriadnu pozornosť zaslúži:

„Piwniczanka” – liečba vredov a obličkových kameňov,„Wierchomlanka” a „Julian” vo Wierchomli – liečba vredov a obličkových kameňov,„Zdrój” vo Wierchomli – liečba dýchacích ciest a tráviacej sústavy,„Łomniczanka” a „Stefan” v obci Łomnica Zdrój – zápaly tráviacej sústavy a zápchy.

Kúpeľnú ponuku minerálnych liečivých vôd dopĺňa rašelina z Čierneho Dunajca, ktorou sa lieči najmä pohybový aparát.

Piwniczna je charakteristická krásnym prostredím a členitým terénom, čo umožnilo vytvoriť atraktívne pešie a lyžiarske trasy s mnohými lyžiarskymi strediskami. Pre aktívny oddych sú tu vynikajúco pripravené cyklotrasy a lesné cesty s rôznou náročnosťou, ktoré vedú až na vrcholy Nízkych Beskýd. Piwniczna Zdrój je príjemným kúpeľno-turistickým miestom s prekrásnou scenériou, klímou a atmosférou neveľkých kúpeľov.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie