zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Ako naša – karpatská agroturistika

Čím je pre nás oddych? Poznávaním? Určite. Objavovaním zaujímavých turistických atrakcií, historických pamiatok, poznávanie ich histórie. Tiež. S oddychom sa nám spája dobré počasie, bez ktorého by nebolo možné vyhrievanie sa na pláži a kúpanie sa v jazerách...Ale čo je ešte zárukou úspešnej dovolenky? Samozrejme, že miesto, kde sme sa rozhodli zostať na čas našich voľných dní.
A tu, rozhodujúcu úlohu hrajú zariadenia, ktoré nám vďaka svojmu vhodnému vybaveniu a dodatočným atrakciám umožňujú uskutočniť našu vysnívanú dovolenku. Sami hostitelia, ktorí nás priateľsky príjmu a budú sa o nás starať ako o členov rodiny, budú dôvodom na to, že sa tam budeme chcieť vrátiť.

viac

Čoraz častejšie túžime po oddychu na miestach, ktoré sa nachádzajú ďaleko od hluku a zhonu mesta a uponáhľaného života. Vytvára sa v nás túžba po nájdení miesta, v ktorom nie len príjemne strávime noc, ale aj v takom, ktoré nám ponúkne niečo viac, napríklad možnosť zbierania hríbov, rybárstvo,jazdenie na koni, nasledovanie cyklotrás, organizovanie turistiky a to všetko v neďalekej blízkosti od miesta, kde trávime noc.

Veľmi hodnotné sú hospodárstva, v ktorých nájdeme zaujímavú ponuku pre deti ako napríklad prítomnosť chovných zvierat alebo detských ihrísk. Populárne sú aj miesta, v ktorých hospodári pripravujú špeciálne jedlá, likéry, prípravky zo zeleniny a byliniek, ktoré pochádzajú z ich vlatných záhrad. V takýchto hospodárstvach sa budeme cítiť nie len ako turisti alebo hostia,ale aj ako členovia rodiny. Budeme sa môcť prizerať každodenným prácam hospodárov, práci pri chove zvierat, starostlivosti o dom alebo pri varení. Veľa starých a cenných receptov čaká na naše objavenie! Pri prizeraní sa naučíme veľa zaujímavých vecí. Zoznámime sa s tradičným remeslom a naučíme sa ako sa vyšíva, háčkuje, modeluje z hliny...

Počas nášho oddychu sa môžeme zoznámiť s ľudovými tradíciami a skúsenosťami a môžeme spolu prežiť rôzne druhy sviatkov. A čo je v dedinskej turistike najdôležitejšie, kontakt s prírodou, ktorá nás najlepšie upokojuje po ťažkostiach každodenného života.


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie